سه شنبه، 3/3/01 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
معاون امور صنايع و اقتصادي : افزايش حمايت از واحدهاي صنعتي در نيمه دوم امسال معاون امور صنايع و اقتصادي : افزايش حمايت از واحدهاي صنعتي در نيمه دوم امسال
تاريخ: 16/07/1391

در نيمه نخست سال جاري تمام تمهيدات و تلاش هاي لازم براي حمايت از توليد از سوي اين وزارتخانه انجام شده و در نيمه دوم نيز اين حمايت ها افزايش خواهد يافت.

به گزارش خبرگزاري موج، محسن صالحي نيا معاون امور صنايع و اقتصادي وزارت صنعت، معدن و تجارت، با بيان اين مطلب گفت: در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني، روش هاي حمايتي از بخش توليد و واحدهاي صنعتي با تشكيل كارگروه توليد تقويت شد.
وي ادامه داد: با تشكيل كارگروه حمايت از توليد سه هدف كلي شامل حفظ و صيانت از ظرفيت هاي توليد فعلي، بهبود فضاي كسب و كار و همچنين فرهنگ سازي در زمينه استفاده از توليدات و صنايع داخلي مدنظر قرار گرفت.
صالحي نيا گفت: از ابتداي امسال شرايط را براي تامين نيازمندي هاي واحدهاي توليدي از جمله استفاده از حداكثر امكانات نظام بانكي فراهم كرديم.
وي با بيان اينكه در نيمه نخست امسال نرخ تعرفه ها، عرضه و تقاضا و همچنين مديريت ها تغييري نداشته است، تصريح كرد: با وجود فعاليت هاي انجام شده از سوي وزارتخانه براي حمايت از صنايع داخلي، تلاش خواهد شد تا در نيمه دوم سال جاري حجم توليدات صنعتي را حداقل معادل سال گذشته تامين كنيم.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: دستورالعملي تهيه شده تا از محل منابع مختلف از جمله صندوق توسعه ملي و نظام بانكي كشور تسهيلاتي در اختيار واحدهاي توليدي و صنعتي نيمه تمام كه بيش از 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، اختصاص داده شود.
صالحي نيا خاطرنشان كرد: همچنين براي برخي از واحدهاي فعال كه مشكلاتي در زمينه بدهي دارد، تسهيلاتي چون تقسيط مجدد و يا استمهال بدهي ها مصوب شده است.

اظهارنظر 
بازگشت