دوشنبه، 3/8/00 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
حذف17 هزار نامه نگاري با راه اندازي دالان سرمايه گذاري حذف17 هزار نامه نگاري با راه اندازي دالان سرمايه گذاري
تاريخ: 09/05/1391

مدير پروژه دالان سرمايه گذاري از مكانيزه و الكترونيكي شدن فرآيند سرمايه گذاري در وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و گفت : در بخش سرمايه گذاري به طور مستقيم و غير مستقيم ساليانه حدود 17هزار نامه جابجا مي شده است كه با راه اندازي درگاه اينترنتي خدمات سرمايه گذاري از اين تعداد نامه نگاري جلوگيري شده است.

حسين فرهيد زاده در گفت و گو با شبكه اطلاع رساني توليد و تجارت ايران ( شاتا) گفت : از اين پس سرمايه گذاران سراسر كشور مي توانند با مراجعه به سايت بهين ياب از خدمات غير حضوري فرآيند سرمايه گذاري و ميزهاي خدمت برخوردار شوند.
فرهيد زاده اين پروژه را به منزله راهرويي دانست كه دريچه هاي مختلفي دارد و سرويسهاي مختلفي به سرمايه گذاراني كه به اين راهرو وارد مي شود ارائه مي دهد.
وي افزود : كل نيازهاي سرمايه گذاري از صدور مجوز و حواشي آن مثل تمديد ، اصلاح و تغيير نام و نهايتا پروانه بهره برداري و دادن تسهيلات ، تسهيلات سرمايه در گردش و مواردي كه غير مستقيم به سرمايه گذاري مربوط است در سايت بهين ياب و دالان سرمايه گذاري در دسترس سرمايه گذاران قرار دارد.
به گفته وي در خواست تخصيص ارز براي واردات ماشين آلات نيز در همين دالان صورت مي‌گيرد و فرمهاي الكترونيكي و حتي پروفرما و پيش فاكتور و طرح توجيه اقتصادي وفني بدون نياز به مراجعه مستقيم و حضوري قابل آپلود كردن است.
وي اظهار كرد : دقيقا اين اطلاعات توسط سرويسهاي اينترنتي تحت وب براي بانكها نيزارسال مي شود و جواب متقاضي هم بر روي سيستم داده مي شود.
به بيان وي اولويتهاي سرمايه گذاري وموضوعات اصلي كه در كشور مورد اهميت است و ازسياستهاي راهبردي صنعت ، معدن و تجارت منتج شده اند نيز در اين دالان تبيين و مشخص شده است.
وي تصريح كرد : استانها هم در اين پروژه دخيلند و يكي از عوامل مهم تعيين اولويت علاوه بر تعيين اولويت اوليه ، استان مورد اشاره متقاضي است و كليه خدمات با نام كاربري متقاضي بدون مراجعه حضوري به وي داده مي شود.
در دالان سرمايه گذاري علاوه بر اين موضوعات ، پايگاهي وجود دارد كه تمامي واحدهاي فعال را مي توان ديد وميز خدمت در تمامي مسير سرمايه گذاري از گرفتن جواز تا گرفتن تسهيلات بازسازي و تكميل واحد توليدي وجود دارد.
عينا اين پروسه در حوزه معدن نيز وجود دارد و اطلاعات زمين شناسي ، اطلاعات سرمايه گذاري در اين حوزه ، محدوده ها و منابع و امكانات و در خواست اكتشاف و درخواست تسهيلات معدن و متناظر پروسه سرمايه گذاري صنعتي در معدن نيز وجود دارد .
وي يكي از اهداف راه اندازي دالان سرمايه گذاري را يكپارچه شدن اطلاعات برشمرد و تصريح كرد : اطلاعات موجود تا به حال مقطعي و محلي بوده و ما با اين پروژه ها تمامي اطلاعات آمار توليد و به روز رساني واحدهاي صنعتي و .. را تجميع كرديم .
به بين مدير پروژه دالان سرمايه گذاري ، در تمامي اين فضاها راهنماها و قوانين و پيوندهاي مفيدي براي متقاضي گذاشته شده است و نهايتا هم توسط تابلوها و راهنماها مشخص شده كه متقاضي بايد از چه مسيري عبور كند.

سيستم استعلام ، در آينده به اين دالان اضافه مي شود
وي اضافه كرد : با بانكها هم تفاهم كرده ايم كه هيچ متقاضي را كاغذي معرفي نمي كنيم و همه تقاضاهاي گرفتن تسهيلات بر روي سيستم انجام مي شود.
فرهيد زاده ادامه داد: يك پنجره واحدي را تعريف كرده ايم به نام بهين ياب و يك فضاي مديريتي به نام فضاي هماهنگ ايجاد كرده ايم كه تمام افراد مرتبط در زير مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت با مراجعه به سايت ، درخواستهاي دفتر سرمايه گذاري را در كارتابل خودشان مي بينند و با بررسي مدارك و پروفرما كه به صورت سيستمي موجود است درخواستها را بررسي مي كنند و جواب متقاضي داده مي شود.
همچنين بخشهاي فناوري ، تجارت خارجي و تامين مالي كه به طورغير مستقيم دراختيار سرمايه گذاري هستند نيز در سايت بهين ياب و دالان سرمايه گذاري تعبيه شده است.
درگاه اطلاعات خدمات صنعت ، معدن و تجارت و دالان سرمايه گذاري به آدرس : http://www.behinyab.ir/ در دسترس متقاضيان قرار دارد.

اظهارنظر 
بازگشت