شنبه، 6/9/00 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
مهلت به روزرساني اطلاعات بنگاه هاي توليدي تا آخر مردادماه تمديد شد مهلت به روزرساني اطلاعات بنگاه هاي توليدي تا آخر مردادماه تمديد شد
تاريخ: 20/04/1391
مديركل دفترآمار و فناوري داده هاي وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام كرد كه مهلت به روزرساني اطلاعات بنگاه هاي توليدي نيمه تمام تا آخر مرداد ماه امسال تمديد شد.

'مهدي نيازي' در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه مهلت به روز رساني اطلاعات واحدهاي نيمه تمام تا 31 مرداد ماه امسال تمديد شده است و بيش از اين قابل تمديد نيست ،اظهار داشت:براي برخورداري از خدمات وزارت صنعت ضروري است تا واحدهاي نيمه تمام طي مدت مقرر نسبت به انجام اين كار اقدام كنند.

وي يادآورشد: پروژه يكپارچه سازي اطلاعات واحدهاي نيمه تمام از سال گذشته در حوزه صنعت آغاز شد و اواخر سال گذشته به حوزه معدن نيز تسري پيدا كرد.

وي با اشاره به اينكه حجم بالايي از جواز تاسيس در كشور صادر شده كه اطلاعات بسياري از آنها به روز نيست،تصريح كرد : در سال 1390 به استان ها اعلام شد تا تمام واحدهاي نيمه تمام نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه وزارت صنعت اقدام كنند.

نيازي تاكيد كرد: اين امر در راستاي خدمات رساني به اين واحدها صورت مي پذيرد و در صورتي كه واحدها در اين خصوص اقدام نكنند ،نمي توانند از خدمات دهي وزارتخانه مانند معافيت هاي گمركي،تسهيلات بانكي و غيره استفاده كنند.

مديركل دفتر آمار و فناوري داده هاي وزارت صنعت يادآور شد: بحث به روز رساني اطلاعات واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره برداري از سال 1389 و بدليل اجراي قانون هدفمندي يارانه ها عملياتي شد كه مبناي فرآيند تصميم گيري در وزارت صنعت به شمار مي رود.

 

**ارائه خدمات منوط به داشتن شناسه كسب و كار

وي گفت:بخش نامه اي با موافقت وزير صنعت، معدن و تجارت آماده شده است كه براساس آن ارائه خدمات به واحدهاي توليدي منوط به داشتن شناسه كسب و كار مي شود.

وي ادامه داد:اين شناسه تابع مالكيت و مكان بنگاه است كه با همكاري مركز آمار ايران ارائه و از ابتداي سال اطلاعات آن در مورد بنگاه هاي توليدي در حال فعاليت اعمال مي شود.

نيازي خاطرنشان كرد كه براي به روز نگه داشتن اطلاعات بخش صنعت با حوزه هاي مرتبط با توليد مانند شركت ملي گاز ، تامين اجتماعي و ساير نهادهايي كه به اين بخش خدمات رساني مي كنند ،پايگاه اطلاعاتي مشترك با اين حوزه ها تشكيل مي شود.

وي افزود: به اين ترتيب مي توان وضعيت بنگاه ها را از لحاظ وضعيت مصرف انرژي ، افت و يا افزايش آن بررسي كرد و از اين طريق به ميزان توليد و يا مشكلات احتمالي پيش آمده براي بنگاه پي برد.

به گفته ي وي پيش از اتصال به اين پايگاه مشترك ،ضروري است تا اطلاعات بنگاه در داخل وزارت صنعت پالايش شود.

مديركل دفتر آمار و فناوري داده هاي وزارت صنعت افزود: هم اكنون براي 50 هزار بنگاه فعال داراي پروانه بهره برداري ،شناسه كسب و كار صادر شده است كه همان كدرهگيري واحدها به شمار مي رود.

به گفته ي نيازي ، براي فعالان حوزه معدن اين امر در حال طي مراحل لازم است ، اما هنوز مهلت نهايي براي آن تعيين نشده است.

وي همچنين تعداد واحدهاي نيمه تمام داراي جوازتاسيس را 18 هزار واحد ذكر كرد و گفت:اين واحدها بالاي 20 درصد پيشرفت دارند كه بدليل گستردگي آنها مهلت ثبت اطلاعات آنها تا آخر مرداد ماه سال جاري تمديد شد.

گفتني است پيش از اين 'رضا فاطمي امين'معاون برنامه ريزي وزارت صنعت،معدن و تجارت 20 تيرماه (امروز) را آخرين مهلت بروزرساني اطلاعات واحدهاي توليدي در سامانه اطلاعاتي وزارت صنعت اعلام كرده بود.

اظهارنظر 
بازگشت