شنبه، 6/9/00 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس: قوانين حمايت از صنعت طي سه ماه آتي تصويب مي شود رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس: قوانين حمايت از صنعت طي سه ماه آتي تصويب مي شود
تاريخ: 10/04/1391
رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس از تدوين و پالايش قوانين حمايتي صنايع و توليد درمجلس ودر يك مهلت سه ماهه خبر داد.

رضا رحماني در همايش بزرگداشت روز ملي صنعت و معدن افزود : دركميسيون صنايع و معادن اولويت اول حمايت از توليد است و اين را وظيفه ذاتي خود مي دانيم و 3 ماه هم به خودمان مهلت داديم تا پاياين شهريور ماه هر جا قانوني نياز به وضع ، تصويب ، اصلاح يا لغو دارد انجام دهيم.
رحماني با بيان اينكه مجلس اين همت را دارد تا قوانين حمايتي مورد نياز توليد را تصويب كند اضافه كرد : در اين مدت سه ماهه بايد كميته اي متشكل از صنعتگران، نمايندگان مجلس، تشكلها و وزارت صنعت، معدن و تجارت و تمامي صاحبنظران تشكيل و اطلاعات جمع بندي شود.
به گفته وي در تعامل دولت، مجلس و بخش خصوصي در مهر ماه سال جاري تمامي قوانين مرتبط با توليد ساماندهي شده و هر جا نياز باشد اين قوانين حمايتي تصويب يا اصلاح ميشود.
وي تصويب قانون اصل 44 قانون، برنامه پنجم توسعه و قانون ارتقاي كيفيت خودرو و محصولات صنعتي داخلي و به ويژه قانون بهبود مستمر فضاي كسب و كار، اصلاح قانون معادن و نيز قانون استفاده از حداكثر توان ساخت داخل طي 2 سل اخير را از جمله قوانيني برشمرد كه براي حمايت از توليد ملي تصويب شده اند.
رحماني با اشاره به اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملي به صورت ريالي به بخش صنعت و توليد اظهار كرد : تصويب قانون بودجه سال 91 حمايت خيلي خوبي از صنعت به عمل آورد به طوري كه تاكنون و طي اين 8 سال بي نظير بود.
وي افزود : در حوزه تسهيلات مالي اعم از تامين مالي، تسهيلات ارزي و سرمايه در گردش احكام خوبي از سوي مجلس تصويب شده است.
به گفته وي بر اساس قانون بودجه 91 دولت و مجلس موظف شده اند طي 3 ماه تمام قوانين، آيين نامه ها و بخشنامه هاي توليدي و صنعتي را در جهت تسهيل امور توليدي هماهنگ كنند تا با خروجي طرح و لايحه از صنعت و توليد ملي حمايت شود.

اظهارنظر 
بازگشت