سه شنبه، 30/10/99 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها : طرح تحول اقتصادی همچنان مهمترین برنامه دولت در سال 90 است دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها : طرح تحول اقتصادي همچنان مهمترين برنامه دولت در سال 90 است
تاريخ: 24/03/1390
دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها گفت: همچنان مهمترين موضوع دولت در سال 1390 طرح تحول اقتصادي و هدفمند كردن يارانه‌هاست.

به گزارش شبكه اخبار اقتصاد و دارايي (شادا) به نقل از فارس، محمدرضا فرزين در پاسخ به اين پرسش كه برخي معتقدند اشتغال دولت در كارهايي چون ادغام وزارتخانه‌ها باعث غفلت از طرح تحول اقتصادي شده است، گفت: موضوعات مربوط به هدفمند كردن يارانه‌ها و طرح تحول اقتصادي همچنان مهمترين موضوعي است كه در دولت مطرح است.
وي گفت: جلسات ستاد هدفمند كردن يارانه‌ها از ابتداي سال جاري تا كنون به طور متوسط دو الي 3 جلسه در هفته تشكيل شده است و در خرداد ماه اين جلسات به طور منظم در روزهاي دوشنبه تشكيل شده است ، اما به فراخور موضوعات قابل طرح جلساتي در روزهاي چهارشنبه يا پنج‌شنبه نيز برگزار مي‌شود.
وي افزود: در عين حال بحث‌هاي تخصصي توسط دبيرخانه پيگيري مي‌شود بدين معنا كه هر روز حدود 3 -2 جلسه در خصوص موضوعات مختلف طرح تحول اقتصادي و هدفمند كردن يارانه‌ها در دبيرخانه تشكيل مي‌شود، ضمن اينكه گروه‌هاي تخصصي در سازمان‌ها يا وزارتخانه‌هاي همكاري نيز موضوعات را پيگيري مي‌كنند.
فرزين خاطرنشان كرد: براي مثال در دو هفته گذشته جلساتي با كليه مديران صنعت هواپيمايي كشور، نمايندگان صنفي رانندگان برون شهري، نمايندگان شهرداري‌ها و همچنين رياست شوراي شهر تهران، پي‌گيري مستمر بسته‌‌هاي حمايتي توليدي با نمايندگان دستگاه‌هاي صنايع، كشاورزي، حمل و نقل، ستاد مديريت سوخت، وزارت نفت داشتيم.
فرزين در مورد اختصاص 1500 ميليارد تومان به صنعت گفت: تاكنون حدود 1500 ميليارد تومان بابت بسته حمايت از صنايع به منظور پرداخت اعتبار انرژي و حمايت از تغيير تكنولوژي و بهينه‌سازي به وزارت صنايع و معادن پرداخت شده است. طبق گزارش وزارت صنايع و معادن حدود 3500 بنگاه از اعتبار انرژي در حال حاضر استفاده مي‌كنند و اين تعداد بنگاه حدود 70 درصد مصرف انرژي بخش صنعت را به خود اختصاص مي‌دهد.
دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها درخصوص روش دوم يعني اختصاص اعتبار بهينه‌سازي 23 رشته توليدي گفت: اين صنايع به عنوان صنايع آسيب‌پذير شناسايي شده و اعتبارات مربوطه پس از ثبت نام صنايع مربوطه در سايت اين وزارتخانه صورت مي‌پذيرد.
اظهارنظر 
بازگشت