پنج شنبه، 9/11/99 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
معاون وزير صنايع و معادن: 3500 واحد توليدي از تسهيلات بسته حمايتي وزارت صنايع بهره مند شدند معاون وزير صنايع و معادن: 3500 واحد توليدي از تسهيلات بسته حمايتي وزارت صنايع بهره مند شدند
تاريخ: 22/03/1390

معاون وزير صنايع و معادن و رييس ستاد طرح تحول اقتصادي صنعت و معدن از پرداخت 12هزار ميليارد ريال تسهيلات در قالب بسته هاي حمايتي اين وزارتخانه به سه هزار و 500 واحد توليدي كشور از آغاز اجراي قانون هدفمندي يارانه ها خبر داد.

'سيدرضا فاطمي امين' روز چهارشنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا، افزود: تاكنون 9 هزار واحد صنعتي و توليدي تاثيرپذير در بخش حامل هاي انرژي، براي دريافت بسته هاي حمايتي ثبت نام به عمل آورده اند.
وي با اشاره به اينكه از 140 رشته صنعتي در كشور، 25 مورد در بخش انرژي تاثيرپذير شناخته شده اند، اظهاركرد: در زمان حاضر از حدود 70 هزار واحد توليدي و صنعتي فعال در سطح كشور حدود 12 هزار واحد مشمول دريافت بسته هاي حمايتي وزارت صنايع و معادن هستند.
رييس ستاد تحول اقتصادي وزارت صنايع و معادن با اشاره به اينكه ارايه بسته هاي حمايتي به واحدهاي توليدي تاثير پذير در حوزه انرژي با قوت ادامه پيدا مي كند، اظهاركرد: بسته هاي حمايتي بخش صنعت، ياري رسان واحدهاي توليدي پر مصرف و تاثيرپذير از افزايش قيمت حامل هاي انرژي، در راستاي اصلاح مصرف انرژي، افزايش بهره وري و كاهش هزينه هاي توليد مي باشند.
اين مسوول بخش صنعت و معدن كشور خاطرنشان كرد: صاحبان صنايع براي آگاهي از جزييات طرح و واجدان شرايط ثبت نام دريافت بسته هاي حمايتي وزارت صنايع و معادن، مي توانند به پايگاه اينترنتي www.stsm.ir مراجعه و يا با شمار تلفن 09612 تماس بگيرند.
فاطمي امين، با تاكيدبر ضرورت اصلاح و ارتقاي بهره وري مصرف انرژي در واحدهاي تاثيرپذير در بخش حامل ها، افزود: وزارت صنايع و معادن تلاش دارد تا با معرفي واحدهاي الگو و نمونه كه در بخش بهره وري مصرف انرژي موفق عمل كرده اند، واحدهاي توليدي تاثيرپذير و پرمصرف را به سمت اصلاح مصرف و بهره وري صحيح از انرژي هدايت كند.
معاون وزير صنايع و معادن همچنين در بخش ديگري از سخنان خود از واحدهاي كوره پزي توليد آجر به عنوان واحدهاي پرمصرف دربخش انرژي ياد كرد و گفت: بايد ضمن تلاش براي اصلاح الگوي مصرف انرژي در اين واحدها، براي توسعه به كارگيري و استفاده از محصولات جايگزين كه از مزيت هاي بيشتري نسبت به آجر برخوردارند، تلاش كرد.
فاطمي امين، در پايان با اشاره به اينكه هنوز در قدم اول اجراي قانون هدفمندي يارانه ها در بخش صنعت و معدن هستيم، اظهاركرد: اگرچه ممكن است اجراي اين قانون در ابتداي راه با برخي چالش ها روبرو شود، ولي به يقين آثار خوب و مثبت آن پويايي و توانمندي هر چه بيشتر بخش صنعت و توليد را در پي دارد.

اظهارنظر 
بازگشت