سه شنبه، 30/10/99 (سال توليد ملي)
به پايگاه ستاد تحول صنايع و معادن خوش آمديد.
   
نام کاربري:رمزعبور:
  
پرونده بنگاهعضويتراهنماارتباط با مادرباره ما
ايجاد صفحه جديدتنظيم اين صفحهتنظيم نماي درگاه
 در اين درگاه از مرورگر اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد    اقدامات پيشنهادي براي كاهش هزينه هاي انرژي در صنعت    
صفحه اصلي
بهين ياب
تازه ها
مولدهاي برق
بازسازي و تكميل

   اخبار تحول صنايع و معادن   
تدوين ساختار جديد قيمت گذاري انرژي در ستاد تحول صنايع ومعادن تدوين ساختار جديد قيمت گذاري انرژي در ستاد تحول صنايع ومعادن
تاريخ: 10/03/1390

مدير پروژه انرژي ستاد تحول صنايع و معادن گفت: ساختار جديد قيمت‌گذاري انرژي در ستاد تحول صنايع ومعادن با كمك استايد فن و دانشگاهها به زودي تدوين مي‌شود.

مدير پروژه انرژي ستاد تحول صنايع و معادن گفت: ساختار جديد قيمت‌گذاري انرژي در ستاد تحول صنايع ومعادن با كمك اساتيد فن و دانشگاهها به زودي تدوين مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني ومعادن؛ «علي نبوي» با بيان اين مطلب، افزود: در صدد هستيم تا بنابر پروژه اي كه به نام ساختار قيمت گذاري انرژي در ستاد تحول صنايع و معادن تعريف شده قيمت حامل هاي انرژي بر اساس كيفيت حامل‌هاي انرژي نظير برق ، گاز و غيره محاسبه شود.
وي با بيان اينكه اگر بخواهيم قيمت گذاري حامل هاي انرژي جهاني شود بايد زيرساختهاي انرژي رساني به صنايع نيز با استانداردهاي جهاني مطابقت كند افزود: ستاد تحول با همكاري وزارت نيرو و وزارت نفت ساز و كاري مي انديشد تا قيمت گاز صنايع به صورت حرارتي و قيمت برق صنايع نيز به صورت منطقه اي و برحسب نوسانات و افت فشارمحاسبه شود.
وي در خصوص حذف ساعت پيك مصرف برق براي واحدهاي صنعتي گفت: اين مسئله مربوط به تمامي صنايع نمي شود و براي برخي از صنايع كه در سه شيفت فعاليت مي كنند ، ممكن است مفيد باشد.
وي افزود: ستاد تحول ضمن مذاكره با چندين كارخانه بزرگ برق كشور بدنبال آن است تا برخي از صنايع خود بطور مستقيم وارد بورس و بازاربرق شوند.
مدير پروژه انرژي ستاد تحول صنايع و معادن تصريح كرد: تاكنون در برخي از استان ها وام‌هاي باز سازي و نوسازي كوچك تصويب شده و صنايع مربوطه اين تسهيلات را دريافت كرده اند.
«نبوي» در پايان با اشاره به اينكه تسهيلات خط اعتباري هزينه هاي برق  و گاز صنايع تا فروردين ماه پرداخت شده است و با دريافت اطلاعات مصرف واقعي بنگاهها در ارديبهشت سهم تسهيلات وزارت صنايع و معادن واريز خواهد شد.

اظهارنظر 
بازگشت